Osocze bogatopłytkowe – zastosowanie w medycynie estetycznej i ortopedii

Osocze bogatopłytkowe to innowacyjny preparat pozyskiwany z własnej krwi Pacjenta i używany do iniekcji różnych obszarów ciała wymagających regeneracji. Te zabiegi zdobywają coraz większą popularność zarówno w medycynie estetycznej, jak i ortopedii. Są cenione za swoją naturalność i minimalne ryzyko powikłań. Na czym dokładnie polega terapia osoczem bogatopłytkowym i jakie przynosi korzyści?

Za jakie właściwości cenione jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to preparat autologiczny, czyli pozyskany z organizmu Pacjenta i użyty w zabiegu u tej samej osoby. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych i innych działań niepożądanych. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego to jedno z osiągnięć medycyny regeneracyjnej. Terapie zostały szybko zaadaptowane również w medycynie estetycznej i ortopedii.

Podczas zabiegu krew jest pobierana, a następnie odwirowywana w celu oddzielenia osocza bogatopłytkowego od innych składników krwi. Preparat jest bogaty w płytkowe czynniki wzrostu, których zadaniem jest stymulowanie regeneracji komórek i przyspieszanie procesów naprawczych organizmu. Dzięki tym właściwościom osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się do leczenia różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Płytki krwi zawarte w osoczu bogatopłytkowym uwalniają czynniki wzrostu, które promują angiogenezę (tworzenie się nowych naczyń krwionośnych), proliferację komórek oraz syntezę kolagenu. Te procesy są odpowiedzialne za regenerację tkanek, gojenie się ran i wygląd skóry.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna jest jednym z obszarów, w których obecnie najczęściej wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe. Zabiegi z użyciem preparatu pozyskanego z krwi, popularnie nazywane „wampirzym liftingiem”, zyskały uznanie dzięki skutecznej redukcji zmarszczek i naturalnemu odmładzaniu skóry.

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest wykorzystywana do niwelowania zmarszczek na czole, policzkach, pod oczami, na szyi i dekolcie. Dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny skóra staje się jędrniejsza oraz lepiej napięta. Co więcej, osocze bogatopłytkowe może być stosowane do poprawy kondycji skóry głowy i leczenia łysienia.

Bezpieczeństwo zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego jest kolejnym atutem tej metody. Ponieważ osocze pochodzi od samego Pacjenta, ryzyko powikłań jest minimalne. Efekty zabiegu utrzymują się przez co najmniej 6 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet przez rok. Dla podtrzymania rezultatów zaleca się regularne powtarzanie mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.

Jak wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe w ortopedii?

Regeneracyjne właściwości osocza bogatopłytkowego znalazły szerokie zastosowanie w ortopedii. Zabiegi z użyciem tej substancji stały się popularne zwłaszcza wśród sportowców. Iniekcje osocza bogatopłytkowego pomagają im w szybszym powrocie do zdrowia po kontuzjach. Tę metodę stosuje się w leczeniu takich problemów, jak: łokieć tenisisty, naderwania więzadeł, zwyrodnienia stawów oraz inne schorzenia i urazy mięśni, ścięgien oraz stawów.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej i regeneracyjnej, skontaktuj się ze specjalistami z Miracki Clinic w Warszawie, Krakowie, Katowicach lub Łodzi.

Artykuł promocyjny

Photo of author

Olek

Dodaj komentarz